INNSW STATE TEAMS

INDOOR NETBALL NSW

STATE TEAMS 

2016 JUNIOR INDOOR NETBALL NSW

Congratulations to the below players who have been successfully selected into a NSW Teams for the 2016 Nationals.

 

13/U LADIES  TEAMS

Congratulations to these below players who have been selected in these Final Teams

13/U LADIES WARATAHS

 

Ana Kailahi

Charli Fidler

Charniah Shepherd

Ebony Kronenberg

Emily Hatcher

Kyah Vaeila

Maddison Diener

Salani Aigamaua

Sarah Beesley

Shalyn Sita

Tegan Dunn

 

Coach: Ashlea Murphy

Manager: Nichole George

 

 

 

 

 

 

 

13/U LADIES BLUES

Alaze Keelan

Catie Bernard

Chloe Lambert

Hayley Campbell

Hayley Johnston

Isabelle Vidiac

Jacinta Kailash

Olivia Morales

Rahni  Wilkes

Ruhani Dhillon

Sharnia Wharton

 

Coach: Cherish Keepa

Assistant Coach: Courtney Richmond

Manager: Moana Kailahi

 

 

 

15/U LADIES TEAMS  

Congratulations to the following players who have been selected into the final teams

15/U Ladies Waratahs

Alannah Taufa

Alexa Chebatte

Charlotte Ryan

Courtney Castle

Hannah Victor

Jessica Bowden

Kiara Carlson

Maddison Robertson

Sofia Metaxouli

Tane Theron

Tyler Pelligra

 

Coach: Emilee Lang

Manager: Applee Kannengiesser

 

 

 

 

 

 

 

 

15/U Ladies Blues

Claire O’Brien

Hannah Rice

Hayley Barsby

Jessica Lamont

Katie Knight

Maddison Williams

Mariah Sellwood

Sarah Zuydam

Ursula Phillips

TBA

TBA

Coach: Jenny Barsby

Assistant Coach: Carissa Cook

 

 

 

 

17/U LADIES TEAMS

Congratulations to these below players who have been selected in these Final Teams

17/U LADIES WARATAHS

Alexandra Whaby

Alicia Tucker

Angela Cloeraine

Claire Duffy

Ellie Johnston

Jacqueline Smith

Jessica Leonard

Rhomee Gaffey

Samantha Hopkins

Tayla Black

Taylor Walker

 

Coach: Georgia Chong

Manager: Sue O’Brien

 

 

 

 

 

 

 

17/U LADIES BLUES

Angela Russell

Bronte Ward

Caitlin Henning

Claudia Kennett-Smith

Isobel Biondi

Jade Harding

Mereana Peyroux

Nichola Lowe

Sophie Moore

Taylor Ropata

TBA

 

Coach: Lauren Wheeler

Manager: TBA

 

 

 

 

17/U MIXED TEAM

Final team has been selected

Alyssa Gordon

Bradley Cram

Charlotte Easten

Cloe Jensen

Connor Nicholson

Cooper Ellis

Corrine Stanley

Daimon Malone

Ebony Stanley

Logan Murphy

Madalyn Wild

Tiffany Stewart

 

SHADOW / TRAINING PARTNER

Gabriel Peyroux

 

17/U Mixed Waratahs

Coach: Adam Longmore